rok szkolny 2021/2022

Informacje o płatnościach

Odpłatność za przedszkole -sprawdź uchwała Rady Miasta Piły

Stawka dzienna za wyżywienie 8 zł ;

Podstawa programowa realizowana jest prze cały dzień pobytu dziecka w przedszkolu;

5 godzin jest dla wszystkich dzieci bezpłatne;

Dla dzieci w wieku 3-5 lat oplata za pozostałą każda rozpoczętą godzinę wynosi 1 zł, natomiast dzieci 6 –letnie są zwolnione z opłaty za godziny poza podstawowe;

Płatność na konto szkoły do 15-go każdego miesiąca- nr konta 14 1020 3844 0000 1502 0138 9261

Zwroty za nieobecności rozliczane są w następnym miesiącu;

Zgłaszanie nieobecności pod nr telefonu 67 210 52 09

ubezpieczenie dzieci na rok szkolny 2021-2022

Szanowni Państwo.

Zgodnie z pismem z dnia 01.10.2018 nr DWKI-WPB.5013.22.2018.BN Ministerstwa Edukacji Narodowej umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dzieci i młodzieży szkolnej jest dobrowolną umową ubezpieczenia i może być ona zawarta wyłącznie z woli rodziców.

Przepisy ustawy Prawo oświatowe nie upoważniają dyrektora szkoły, jak również innych organów szkoły, do podejmowania czynności związanych z zawieraniem umów ubezpieczenia na rzecz uczniów. Także rady rodziców nie mają upoważnienia prawnego do zawierania jakichkolwiek umów, w tym umów ubezpieczenia grupowego NNW.

W związku z powyższym ubezpieczenie dzieci będzie możliwe zgodnie z procedurami obowiązującymi w Szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile.

zasady przyjęcia dziecka w trakcie roku szkolnego

1.Rodzic/opiekun prawny , w każdej chwili może złożyć wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola. wniosek do pobrania

2. Wniosek należy wypełnić, podpisać i złożyć w sekretariacie szkoły z dopiskiem „wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego”.

3. Jeżeli będą wolne miejsca wniosek zostanie rozpatrzony bez zbędnej zwłoki, a o decyzji przyjęcia dziecka do przedszkola powiadomimy drogą e-mail na wskazany adres przez rodzica/opiekuna prawnego.

WAŻNE !!!  zanim dziecko zostanie przyprowadzone do przedszkola:

1. Każdy z rodziców/ opiekunów prawnych jest zobowiązany  podpisać Informację o zasadach pobierania opłat miesięcznych za korzystanie z wychowania przedszkolnego w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej nr 2 w Pile wskazując okres od dnia ……do 30 czerwca roku szkolnego 2021/2022. Dokument należy wydrukować, podpisać i złożyć do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile w 2 egzemplarzach, z czego jeden zostanie zwrócony po podpisaniu przez dyrektora szkoły.
    Proszę wypełnić kompletnie ten  dokument: informacja –
    szczególnie godziny od- do oraz łączną liczbę godzin dziennie.
  2. Rodzice posyłający do przedszkola rodzeństwa powinni dodatkowo złożyć oświadczenie, na podstawie którego zostanie wydana decyzja administracyjna w sprawie zwolnienia z opłat zgodnie z  uchwałą Rady Miasta Piły z 2019 r. oświadczenie
    oraz zgody na przetwarzanie danych i zgody na wizerunek dziecka druki zgody

Wszystkie dokumenty należy umieścić w kopercie, opatrzyć imieniem i nazwiskiem dziecka i dostarczyć do sekretariatu szkoły, najpóźniej do 3 września 2021 r.

Informuję, że odziały przedszkolne w roku szkolnym 2021/2022 r. są czynne w godz. od 6:30 do 16:30, jednak z uwagi na epidemię zalecamy przyprowadzanie i odbieranie dzieci w godzinach czynnych dla poszczególnych grup:

Grupa I „Stokrotki” – 7:30-15:30

Grupa II „Motylki” – 6:30- 16:30

Grupa III „Pszczółki” – 6:30 -15:30

Grupa IV „Biedronki” – 7:00-16:00

Rodzice nie wchodzą na teren oddziałów przedszkolnych, dzieci będą odbierane przy wewnętrznym wejściu do przedszkola, które znajduje się zaraz przy głównym wejściu do przedszkola od strony boiska szkolnego.