pl / en

Współpraca na rzecz dzieci

Współpracujemy

Podejmując się współpracy z licznymi instytucjami użyteczności publicznej, umożliwiamy dzieciom dostęp do jak najszerszej oferty edukacyjno – kulturalnej mającej olbrzymie znaczenie w ich wszechstronnym rozwoju i przygotowaniu do wyzwań jakie niesie ze sobą rozwój cywilizacji.

Ośrodki Edukacji Ekologicznej

W organizacji procesu edukacji korzystamy z oferty Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Kalinie, Ośrodka Edukacji Przyrodniczo – Leśnej „Zdrojowa Góra” w Pile i Dobrzycy.

Muzea , Galerie, Kina

Dbamy o podtrzymywanie tradycji i zwyczajów świątecznych, poznawanie małej i dużej Ojczyzny. Odwiedzamy pilskie muzea oraz wyjeżdżamy do skansenu w Osieku. Uczestniczymy w pokazach filmów dla dzieci i zajęciach edukacyjnych.

Uczestniczymy w projekcie Regionalnego Centrum Kultury „ Od przedszkola na estradę” .

Organizowaliśmy uroczystości- koncerty z okazji Dnia Pilskiego Przedszkolaka i uczestniczymy w spektaklach teatralnych oferowanych przez Teatr Miejski w Pile.

Realizujemy programy współpracy ze szkołami , opracowane w celu przygotowania dzieci do łagodnego przejścia w kolejny etap edukacji.

Prowadzimy edukację bezpiecznego poruszania się na ulicy oraz dbania o własne zdrowie i życie.

Biblioteki Publiczne i Pedagogiczna

Chcemy nasze przedszkolaki zainteresować książką i rozwijać w nich umiejętności czytelnicze. Uczestniczymy w licznych akcjach Biblioeteki Publicznej w Pile, które promują czytelnictwo.

Rodzice

Organizujemy wycieczki do zakładów pracy rodziców, a także zajęcia otwarte. Wydajemy 3 razy w roku szkolnym gazetkę „Wieści Pszczółki Mai”. Realizujemy wspólnie z rodzicami wypracowane programy współpracy.

Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile

Jesteśmy miejscem praktyk studenckich dla studentów z PWSZ im. Stanisława Staszica w Pile z kierunków: Pielęgniarstwo i Ratownictwo Medyczne.  Dzięki temu nasze dzieci mają co roku  prowadzone zajęcia z udzielania pierwszej pomocy i radzenia sobie w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia.

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Realizujemy ogólnopolskie przedsięwzięcia proponowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej:

szkoła do hymnu

Nasze doświadczenia

Nasza nauka to jedna wielka zabawa. Uczymy się organizować własną działalność w odkrywaniu siebie. W pracy z dziećmi uwzględniamy metodę projektu, która pozwala dzieciom rozwijać ich twórczą wyobraźnię w rozumieniu otaczającego je środowiska. Poprzez prowadzone doświadczenia i działania twórcze tworzymy obraz świata, w którym dziecko uczy się odnaleźć.

Współpraca międzynarodowa

W naszym przypadku współpraca międzynarodowa polega na dzieleniu się doświadczeniami z innymi nauczycielami w Europie i na świecie oraz na uzyskiwaniu przez naszych nauczycieli europejskich rozwiązań metodycznych od krajów, które mają podobny do naszego system edukacji, zbliżoną podstawę programową. Odbywa się ona w formie realizacji projektów aplikowanych, zarówno na platformie eTwinning jak i w konkursach Erasmus+.

Europejska społeczność szkolna

Program eTwinning – europejska społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. eTwinning to również doskonalenie zawodowe nauczycieli. Nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych dzieciom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. Program zgromadził już niemal 400 tysięcy nauczycieli ze 160 tysięcy szkół, którzy łącznie pracują przy ponad 50 tysiącach różnorodnych projektów rocznie.

nasze doświadczenia

Promowanie idei uczenia się przez całe życie

Program Erasmus+ został opracowany tak, aby wspierać kraje uczestniczące w programie w zakresie efektywnego wykorzystywania potencjału kapitału społecznego oraz promowania idei uczenia się przez całe życie. Erasmus+ to również odpowiedź na potrzeby współczesnej Europy oraz wyzwania, które przed nią stoją. Program Erasmus+ został opracowany tak, aby wspierać starania krajów uczestniczących w programie na rzecz efektywnego wykorzystywania potencjału umiejętności ludzkich i kapitału społecznego Europy, potwierdzając jednocześnie zasadę uczenia się przez całe życie przez powiązanie wsparcia na rzecz uczenia się formalnego, pozaformalnego i nieformalnego w dziedzinach kształcenia, szkolenia i sportu. Program zwiększa również możliwości z zakresu współpracy i mobilności dotyczące krajów partnerskich.  ( źródło www. erasmusplus.org.pl/o-programie)

nasze doświadczenia

Mamy w zasięgu cały świat i swoje miejsce w nim.