Współpraca

Podejmując się współpracy z licznymi instytucjami użyteczności publicznej, umożliwiamy dzieciom dostęp do jak najszerszej oferty edukacyjno – kulturalnej mającej olbrzymie znaczenie w ich wszechstronnym rozwoju i przygotowaniu do wyzwań jakie niesie ze sobą rozwój cywilizacji.

Ośrodki Edukacji Ekologicznej

W organizacji procesu edukacji korzystamy z oferty Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Kalinie, Ośrodka Edukacji Przyrodniczo – Leśnej „Zdrojowa Góra” w Pile i Dobrzycy.

Muzea , Galerie, Kina

Dbamy o podtrzymywanie tradycji i zwyczajów świątecznych, poznawanie małej i dużej Ojczyzny. Odwiedzamy pilskie muzea oraz wyjeżdżamy do skansenu w Osieku. Uczestniczymy w pokazach filmów dla dzieci i zajęciach edukacyjnych.

Uczestniczymy w projekcie Regionalnego Centrum Kultury „ Od przedszkola na estradę” .

Organizowaliśmy uroczystości- koncerty z okazji Dnia Pilskiego Przedszkolaka i uczestniczymy w spektaklach teatralnych oferowanych przez Teatr Miejski w Pile.

Realizujemy programy współpracy ze szkołami , opracowane w celu przygotowania dzieci do łagodnego przejścia w kolejny etap edukacji.

Prowadzimy edukację bezpiecznego poruszania się na ulicy oraz dbania o własne zdrowie i życie.

Biblioteki Publiczne i Pedagogiczna

Chcemy nasze przedszkolaki zainteresować książką i rozwijać w nich umiejętności czytelnicze. Uczestniczymy w licznych akcjach Biblioeteki Publicznej w Pile, które promują czytelnictwo.

Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile

Jesteśmy miejscem praktyk studenckich dla studentów z PWSZ im. Stanisława Staszica w Pile z kierunków: Pielęgniarstwo i Ratownictwo Medyczne.  Dzięki temu nasze dzieci mają co roku  prowadzone zajęcia z udzielania pierwszej pomocy i radzenia sobie w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia.

Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna

Współpraca międzynarodowa polega na dzieleniu się doświadczeniami z innymi nauczycielami w Europie i na świecie oraz na uzyskiwaniu przez naszych nauczycieli umiejętności stosowania europejskich rozwiązań metodycznych od krajów, które mają podobny do naszego system edukacji i zbliżoną podstawę programową. Odbywa się ona w formie realizacji projektów aplikowanych, zarówno na platformie eTwinning jak i w konkursach Erasmus+.

eTwinning      erasmus+