Projekty edukacyjne

Pracując metodą projektu kształtujemy liczne umiejętności i integrujemy wiedzę z różnych dziedzin życia dziecka. Istotą metody projektów jest samodzielna praca dziecka  podejmowana w kierunku  realizacji określonego przedsięwzięcia w oparciu o wcześniej przyjęte założenia , znane zasady i  możliwości dzieci.
Istnieją projekty :
a) badawcze polegające na zbieraniu przez dzieci , a następnie systematyzowaniu i opracowaniu informacji dotyczących określonego zagadnienia;
b) działania lokalnego – są to jednorazowe przedsięwzięcia, obliczone na długotrwałe zyski, efekty jaki uzyskuje przedszkole i społeczność przedszkolna.
Efektywność metody projektów  to:

1. rozwijanie samodzielności, współpracy,
  2. rozwijanie myślenia,
  3. dawanie dzieciom możliwości samooceny i wypowiadania się na temat własnych działań,
  4. umiejetność samodzielnego podejmowania decyzji, rozwiązywania problemów, komunikowania się , dyskusji, wspólnego poszukiwania rozwiązań,
  5. rozwijanie poczucia odpowiedzialności.
przedszkolne

Projekt edukacyjny to zespołowe, planowe działanie dzieci, mające na celu rozwiązanie konkretnego problemu, z zastosowaniem różnorodnych metod, w tym szczególnie aktywizujących.
Pozwala on na samodzielne poszukiwać różne źródła wiedzy i na tej podstawie budować zasoby wiedzy niezbędne do rozwiązania danego problemu. Metoda projektu jest jedną z aktywizujących metod kształcenia lub – szerzej – strategią dydaktyczną. „Zaciekawienie i nauczenie zadawania pytań jest najprostszą drogą rozwoju[…]takie sposoby postępowania i rozumowania budują trwały fundament wiedzy.” (źródło ORE).

70 lat

Projekt edukacyjny „Nasze ulubione bajki”  realizowany w roku szkolnym 2018/2019

Projekty zrealizowane w roku szkolnym 2017-2018

CZESKIE PRZYGODY

HOLANDIA KRAJ TULIPANÓW

PODRÓŻE DO ITALII

ZWIEDZAMY FRANCJĘ

lokalne

Opracowane przez instytucje kulturalno-oświatowe miasta, regionu, w tym przez zespoły ludzi, którym dobro dziecka leży na sercu.

SmartKidAcademy wraz z Vivo Piła zaprosiło dzieci 5-6-letnie z naszego przedszkola do  udziału w drugiej edycji szkoły biznesu dla najmłodszych „Mali Przedsiębiorcy”. Podczas jedno godzinnych zajęć dla dzieci poruszono temat reklamy i tego czy należy jej słuchać oraz zapoznano dzieci z wartością jaką niesie  wolontariat. Każde dziecko otrzymało prezent niespodziankę.

informacja o projekcie

ogólnopolskie

zewnętrzne propozycje stowarzyszeń, fundacji, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz innych instytucji wspierających edukację przedszkolną

DZIAŁAJ Z IMPETEM

Ogólnopolski program edukacyjny „Mamo, tato- wolę wodę!”

W roku szkolnym 2019/2020 realizujemy kolejną, jedensata edycję programu „Mamo, tato- wolę wodę!”, którego celem jest troska o zdrowy rozwój dzieci, podkreślenie roli wody w życiu człowieka i jego codziennej diecie. program zawiera również wiele treści proekologicznych.

Zabawy proekologiczne- „Mamo, tato- wolę wodę!”

Serdeczne podziękowania dla dzieci, rodziców oraz pracowników Publicznego Przedszkola Nr 7 w Pile!

W XX edycjii Góry Grosza zebraliśmy 174 zł

XX EDYCJA AKCJI GÓRA GROSZA

Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w naszym przedszkolu odbywa się wielka zbiórka monet, czyli „Góra Grosza”. Celem jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną- w domach dziecka lub rodzinach zastępczych.